conti_spb1450cl
conti_spb1450cl_2
conti_spb1450cl
conti_spb1450cl_2
CONTI SPB1450CL powerspan v-belt 1450 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1450
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 1450 mm
  • Inside length: 1390 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817655187
  • Supplier number: CONTI SPB1450CL
Length
1450
Width
17 mm
Reference length ld
1450 mm
Inside length
1390 mm