conti_spb1150cl
conti_spb1150cl_2
conti_spb1150cl
conti_spb1150cl_2
CONTI SPB1150CL powerspan v-belt 1150 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1150
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 1150 mm
  • Inside length: 1090 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817723060
  • Supplier number: CONTI SPB1150CL
Length
1150
Width
17 mm
Reference length ld
1150 mm
Inside length
1090 mm