conti_spa1700cl
conti_spa1700cl_2
conti_spa1700cl
conti_spa1700cl_2
CONTI SPA1700CL powerspan v-belt 1700 x 13 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1700
  • Width: 13 mm
  • Reference length Ld: 1700 mm
  • Inside length: 1654 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817654975
  • Supplier number: CONTI SPA1700CL
Length
1700
Width
13 mm
Reference length ld
1700 mm
Inside length
1654 mm