conti_spa1500cl
conti_spa1500cl_2
conti_spa1500cl
conti_spa1500cl_2
CONTI SPA1500CL powerspan v-belt 1500 x 13 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Width: 13 mm
  • Reference length Ld: 1500 mm
  • Inside length: 1454 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817654913
  • Supplier number: CONTI SPA1500CL
Length
1500
Width
13 mm
Reference length ld
1500 mm
Inside length
1454 mm