conti_spa1107cl
conti_spa1107cl_2
conti_spa1107cl
conti_spa1107cl_2
CONTI SPA1107CL powerspan v-belt 1107 x 13 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1107
  • Width: 13 mm
  • Reference length Ld: 1107 mm
  • Inside length: 1061 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817671194
  • Supplier number: CONTI SPA1107CL
Length
1107
Width
13 mm
Reference length ld
1107 mm
Inside length
1061 mm