conti_htd38229
conti_htd38229_2
conti_htd38229
conti_htd38229_2
CONTI HTD 822 3M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD38229
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 822
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 822 mm
  • Number of teeth: 274
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD38229
Length
822
Pitch
3 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
822 mm