conti_htd868850
conti_htd868850_2
conti_htd868850
conti_htd868850_2
CONTI HTD 688 8M 50 Conti Synchrobelt timing belt - HTD868850
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 688
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 688 mm
  • Number of teeth: 86
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD868850
Length
688
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
688 mm