conti_htd864085
conti_htd864085_2
conti_htd864085
conti_htd864085_2
CONTI HTD 640 8M 85 Conti Synchrobelt timing belt - HTD864085
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 640
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 640 mm
  • Number of teeth: 80
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858890636
  • Supplier number: CONTI HTD864085
Length
640
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
640 mm