conti_htd862430
conti_htd862430_2
conti_htd862430
conti_htd862430_2
CONTI HTD 624 8M 30 Conti Synchrobelt timing belt - HTD862430
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 624
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 30 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 624 mm
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD862430
Pitch
8 mm
Width
30 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
624 mm