conti_htd360615
conti_htd360615_2
conti_htd360615
conti_htd360615_2
CONTI HTD 606 3M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD360615
23.27 tax incl.
On order: delivered from 08/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 192.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 08/06/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 606
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 606 mm
  • Number of teeth: 202
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858891572
  • Supplier number: CONTI HTD360615
Length
606
Pitch
3 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
606 mm