conti_htd34746
conti_htd34746_2
conti_htd34746
conti_htd34746_2
CONTI HTD 474 3M 6 Conti Synchrobelt timing belt - HTD34746
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 474
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 474 mm
  • Number of teeth: 158
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817013987
  • Supplier number: CONTI HTD34746
Length
474
Pitch
3 mm
Width
6 mm
Nominal length
474 mm