conti_htd144326170cxa
conti_htd144326170cxa_2
conti_htd144326170cxa
conti_htd144326170cxa_2
CONTI HTD 4326 14M 170 CXA Conti Synchroforce CXA timing belt - HTD144326170CXA
Product description:
  • Heavy-duty timing belts for sustained transmission of higher torque levels at low speed
  • Depending on application
  • From -20° C to +100 °C
  • Electrically conductive to ISO 9563
  • Length: 4326
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 170 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFORCE CXA
  • Nominal length: 4326 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817044516
  • Supplier number: CONTI HTD144326170CXA
Pitch
14 mm
Width
170 mm
Product line
CONTI SYNCHROFORCE CXA
Nominal length
4326 mm