conti_htd840050
conti_htd840050_2
conti_htd840050
conti_htd840050_2
CONTI HTD 400 8M 50 Conti Synchrobelt timing belt - HTD840050
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 400
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 400 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD840050
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
400 mm