conti_htd837620
conti_htd837620_2
conti_htd837620
conti_htd837620_2
CONTI HTD 376 8M 20 Conti Synchrobelt timing belt - HTD837620
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 376
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 376 mm
  • Number of teeth: 47
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD837620
Length
376
Pitch
8 mm
Width
20 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
376 mm