conti_htd8304820
conti_htd8304820_2
conti_htd8304820
conti_htd8304820_2
CONTI HTD 3048 8M 20 Conti Synchrobelt timing belt - HTD8304820
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 3048
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 3048 mm
  • Number of teeth: 381
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD8304820
Length
3048
Pitch
8 mm
Width
20 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
3048 mm