conti_htd328515
conti_htd328515_2
conti_htd328515
conti_htd328515_2
CONTI HTD 285 3M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD328515
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 285
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 285 mm
  • Number of teeth: 95
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858013127
  • Supplier number: CONTI HTD328515
Length
285
Pitch
3 mm
Width
15 mm
Nominal length
285 mm