conti_htd522515
conti_htd522515_2
conti_htd522515
conti_htd522515_2
CONTI HTD 225 5M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD522515
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 225
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 225 mm
  • Number of teeth: 45
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD522515
Length
225
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
225 mm