conti_htd321315
conti_htd321315_2
conti_htd321315
conti_htd321315_2
CONTI HTD 213 3M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD321315
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 213
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 213 mm
  • Number of teeth: 71
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858898472
  • Supplier number: CONTI HTD321315
Length
213
Pitch
3 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
213 mm