conti_htd14210085cxa
conti_htd14210085cxa_2
conti_htd14210085cxa
conti_htd14210085cxa_2
CONTI HTD 2100 14M 85 CXA Conti Synchroforce CXA timing belt - HTD14210085CXA
Product description:
  • Heavy-duty timing belts for sustained transmission of higher torque levels at low speed
  • Depending on application
  • From -20° C to +100 °C
  • Electrically conductive to ISO 9563
  • Length: 2100
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFORCE CXA
  • Nominal length: 2100 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817044042
  • Supplier number: CONTI HTD14210085CXA
Pitch
14 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROFORCE CXA
Nominal length
2100 mm