conti_htd32109
conti_htd32109_2
conti_htd32109
conti_htd32109_2
CONTI HTD 210 3M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD32109
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 210
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 210 mm
  • Number of teeth: 70
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858891923
  • Supplier number: CONTI HTD32109
Length
210
Pitch
3 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
210 mm