conti_htd320415
conti_htd320415_2
conti_htd320415
conti_htd320415_2
CONTI HTD 204 3M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD320415
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 204
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 204 mm
  • Number of teeth: 68
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD320415
Length
204
Pitch
3 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
204 mm