conti_htd141890170
conti_htd141890170_2
conti_htd141890170
conti_htd141890170_2
CONTI HTD 1890 14M 170 Conti Synchrobelt timing belt - HTD141890170
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 1890
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 170 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1890 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858891442
  • Supplier number: CONTI HTD141890170
Pitch
14 mm
Width
170 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
1890 mm