conti_htd8152085
conti_htd8152085_2
conti_htd8152085
conti_htd8152085_2
CONTI HTD 1520 8M 85 Conti Synchrobelt timing belt - HTD8152085
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1520
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1520 mm
  • Number of teeth: 190
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD8152085
Length
1520
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
1520 mm