conti_htd31419
conti_htd31419_2
conti_htd31419
conti_htd31419_2
CONTI HTD 141 3M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD31419
10.59 tax incl.
On order: delivered from 09/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 53.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 09/06/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 141
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 141 mm
  • Number of teeth: 47
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817012041
  • Supplier number: CONTI HTD31419
Length
141
Pitch
3 mm
Width
9 mm
Nominal length
141 mm