conti_gtr872012
conti_gtr872012_2
conti_gtr872012
conti_gtr872012_2
CONTI GTR 720 8M 12 Conti Falcon PD timing belt - GTR872012
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 720
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 720 mm
  • Number of teeth: 90
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817585095
  • Supplier number: CONTI GTR872012
Length
720
Pitch
8 mm
Width
12 mm
Nominal length
720 mm