conti_gtr14516690
conti_gtr14516690_2
conti_gtr14516690
conti_gtr14516690_2
CONTI GTR 5166 14M 90 Conti Falcon PD timing belt - GTR14516690
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 5166
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 90 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 5166 mm
  • Number of teeth: 369
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI GTR14516690
Length
5166
Pitch
14 mm
Width
90 mm
Nominal length
5166 mm