conti_gtr142100125
conti_gtr142100125_2
conti_gtr142100125
conti_gtr142100125_2
CONTI GTR 2100 14M 125 Conti Falcon PD timing belt - GTR142100125
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2100
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 125 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 2100 mm
  • Number of teeth: 150
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817583404
  • Supplier number: CONTI GTR142100125
Length
2100
Pitch
14 mm
Width
125 mm
Nominal length
2100 mm