conti_gtr8100062
conti_gtr8100062_2
conti_gtr8100062
conti_gtr8100062_2
CONTI GTR 1000 8M 62 Conti Falcon PD timing belt - GTR8100062
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1000
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 62 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 1000 mm
  • Number of teeth: 125
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817584241
  • Supplier number: CONTI GTR8100062
Length
1000
Pitch
8 mm
Width
62 mm
Nominal length
1000 mm