conti_dstd8200050
conti_dstd8200050_2
conti_dstd8200050
conti_dstd8200050_2
CONTI DSTD 2000 DS8M 50 Conti Synchrotwin timing belt - DSTD8200050
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2000
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 2000 mm
  • Number of teeth: 250
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DSTD8200050
Length
2000
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Nominal length
2000 mm