conti_dstd8160085
conti_dstd8160085_2
conti_dstd8160085
conti_dstd8160085_2
CONTI DSTD 1600 DS8M 85 Conti Synchrotwin timing belt - DSTD8160085
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1600
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1600 mm
  • Number of teeth: 200
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DSTD8160085
Length
1600
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Nominal length
1600 mm