conti_dhtd592515cxp
conti_dhtd592515cxp_2
conti_dhtd592515cxp
conti_dhtd592515cxp_2
CONTI DHTD 925 D5M 15 CXP Conti Synchrotwin CXP timing belt - DHTD592515CXP
Product description:
  • Heavy-duty double-sided timing belts for high speeds
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Electrically conductive to ISO 9563
Key features according to our expert
  • Length: 925
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN CXP
  • Nominal length: 925 mm
  • Number of teeth: 185
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD592515CXP
Length
925
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN CXP
Nominal length
925 mm