conti_dhtd891230
conti_dhtd891230_2
conti_dhtd891230
conti_dhtd891230_2
CONTI DHTD 912 D8M 30 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD891230
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 912
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 30 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 912 mm
  • Number of teeth: 114
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD891230
Length
912
Pitch
8 mm
Width
30 mm
Nominal length
912 mm