conti_dhtd872050
conti_dhtd872050_2
conti_dhtd872050
conti_dhtd872050_2
CONTI DHTD 720 D8M 50 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD872050
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 720
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 720 mm
  • Number of teeth: 90
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD872050
Length
720
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Nominal length
720 mm