conti_dhtd5200015cxp
conti_dhtd5200015cxp_2
conti_dhtd5200015cxp
conti_dhtd5200015cxp_2
CONTI DHTD 2000 D5M 15 CXP Conti Synchrotwin CXP timing belt - DHTD5200015CXP
Product description:
  • Heavy-duty double-sided timing belts for high speeds
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Electrically conductive to ISO 9563
Key features according to our expert
  • Length: 2000
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN CXP
  • Nominal length: 2000 mm
  • Number of teeth: 400
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD5200015CXP
Length
2000
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN CXP
Nominal length
2000 mm