conti_dhtd8132830
conti_dhtd8132830_2
conti_dhtd8132830
conti_dhtd8132830_2
CONTI DHTD 1328 D8M 30 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD8132830
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1328
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 30 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1328 mm
  • Number of teeth: 166
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD8132830
Length
1328
Pitch
8 mm
Width
30 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
1328 mm