conti_dhtd5120015
conti_dhtd5120015_2
conti_dhtd5120015
conti_dhtd5120015_2
CONTI DHTD 1200 D5M 15 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD5120015
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1200
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1200 mm
  • Number of teeth: 240
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD5120015
Length
1200
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
1200 mm