conti_dhtd511259
conti_dhtd511259_2
conti_dhtd511259
conti_dhtd511259_2
CONTI DHTD 1125 D5M 9 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD511259
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1125
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1125 mm
  • Number of teeth: 225
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD511259
Length
1125
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
1125 mm