conti_ctd880021scc
conti_ctd880021scc_2
conti_ctd880021scc
conti_ctd880021scc_2
CONTI CTD 8M 800 21 C10/11 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD880021SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 800
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 21 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 800 mm
  • Number of teeth: 100
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817285827
  • Supplier number: CONTI CTD880021SCC
Length
800
Pitch
8 mm
Width
21 mm
Nominal length
800 mm