conti_ctd14189020scc
conti_ctd14189020scc_2
conti_ctd14189020scc
conti_ctd14189020scc_2
CONTI CTD 14M 1890 20 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD14189020SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1890
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 1890 mm
  • Number of teeth: 135
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817283908
  • Supplier number: CONTI CTD14189020SCC
Length
1890
Pitch
14 mm
Width
20 mm
Nominal length
1890 mm