conti_ctd14126068scc
conti_ctd14126068scc_2
conti_ctd14126068scc
conti_ctd14126068scc_2
CONTI CTD 14M 1260 68 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD14126068SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1260
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 68 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 1260 mm
  • Number of teeth: 90
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817283571
  • Supplier number: CONTI CTD14126068SCC
Length
1260
Pitch
14 mm
Width
68 mm
Nominal length
1260 mm