conti_at550016gen3
CONTI AT550016GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 500 x 16 mm red
43.75 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Length: 500
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 500 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817100731
  • Supplier number: CONTI AT550016GEN3
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
500 mm