conti_at537516gen3
CONTI AT537516GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 375 x 16 mm red
37.64 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 36.
  • Length: 375
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 375 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817100922
  • Supplier number: CONTI AT537516GEN3
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Nominal length
375 mm