conti_at567010
CONTI AT5 670 10 Conti Synchroflex timing belt - AT567010
32.39 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 670
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 670 mm
  • Number of teeth: 134
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817115193
  • Supplier number: CONTI AT567010
Length
670
Pitch
5 mm
Width
10 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
670 mm