conti_at537550
CONTI AT5 375 50 Conti Synchroflex timing belt - AT537550
86.29 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 5.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 375
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 375 mm
  • Number of teeth: 75
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817108706
  • Supplier number: CONTI AT537550
Length
375
Pitch
5 mm
Width
50 mm
Nominal length
375 mm