conti_at533012
CONTI AT5 330 12 Conti Synchroflex timing belt - AT533012
23.81 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 330
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 330 mm
  • Number of teeth: 66
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817105705
  • Supplier number: CONTI AT533012
Length
330
Pitch
5 mm
Width
12 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
330 mm