conti_at522520
CONTI AT5 225 20 Conti Synchroflex timing belt - AT522520
34.61 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 23/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 225
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 225 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817106795
  • Supplier number: CONTI AT522520
Pitch
5 mm
Width
20 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
225 mm