conti_at517508
CONTI AT5 1750 8 Conti Synchroflex timing belt - AT517508
59.14 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 25.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1750
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 8 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1750 mm
  • Number of teeth: 350
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817109734
  • Supplier number: CONTI AT517508
Length
1750
Pitch
5 mm
Width
8 mm
Nominal length
1750 mm