conti_at350110gen3
CONTI AT350110GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 501 x 10 mm red
43.26 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 501
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 501 mm
  • Number of teeth: 167
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817281751
  • Supplier number: CONTI AT350110GEN3
Length
501
Pitch
3 mm
Width
10 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
501 mm