conti_at310116gen3
CONTI AT310116GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 1011 x 6 mm red
48.22 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 26.
  • Length: 1011
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 1011 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817102001
  • Supplier number: CONTI AT310116GEN3
Pitch
3 mm
Width
16 mm
Nominal length
1011 mm