conti_at20170075
CONTI AT20 1700 75 Conti Synchroflex timing belt - AT20170075
799.80 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 2.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 23/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1700
  • Pitch: 20 mm
  • Width: 75 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1700 mm
  • Number of teeth: 85
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817215459
  • Supplier number: CONTI AT20170075
Length
1700
Pitch
20 mm
Width
75 mm
Nominal length
1700 mm